Objawy - Objawy - Objawy zespołu jelita drażliwego u dzieci

Objawy

objawy.org.pl

Jak odroźnić objawy?

Podwyzszony cholesterol

Kaszel alergiczny przeważnie przejawia się atakami podczas snu.

Spotyka się następujące czynniki wywołujące afatyczne zaburzenia mowy

Sen to przełączenie się organizmu na tak zwane „oszczędne funkcjonowani..Objawy zespołu jelita drażliwego u dzieci

 

Wylicza się, iż na zespół jelita drażliwego cierpi nawet 15% światowej populacji, przy czym warto zaznaczyć, że statystyki te dotyczą osób dorosłych, które ukończyły już 20 lat. Biorąc pod uwagę dzieci nie prowadzi się podobnych statystyk bowiem ani przyczyny powstania tego schodzenia ani objawy nigdy nie są jednoznaczne – nadal trwają wnikliwe badania medyczne dotyczące występowania tego schorzenia u najmłodszych.

Przede wszystkim już sama diagnoza w przypadku dzieci pod kątem zespołu jelita drażliwego sprawia problemy. Żadnych nieprawidłowości nie zauważa się bowiem zarówno w przypadku badań obrazowych jak i laboratoryjnych.

Objawy w przypadku tego rodzaju choroby również nie są jednoznaczne bądź występują w zawężonym zakresie. To najczęściej napadowe bóle brzucha, biegunka lub zaparcia, które występują samodzielnie albo naprzemiennie oraz wzdęcia. W przypadku dzieci nie występują objawy typowe dla tego rodzaju schorzenia u osób dorosłych, czyli między innymi kołatanie serca, bóle głowy czy problemy z oddawaniem moczu.

Równie niepewne są przyczyny występowania zespołu jelita drażliwego u dzieci. Najczęściej podejrzewa się zaburzenia układu pokarmowego bądź nadwrażliwość na różnego rodzaju produkty spożywcze – może to być na przykład nietolerancja na laktozę. W drugiej jednak strony za przyczynę choroby uznaje się równie często czynniki genetyczne.

Okazuje się także, że zespół jelita drażliwego może być związany z aspektami psychicznymi – u dzieci cierpiących na tego rodzaju schorzenie diagnozuje się bardzo często równolegle depresję, zaburzenia lękowe czy też zaburzenia osobowości. Nie jest jednak powiedziane, że zespół jelita drażliwego pojawia się częściej u osób upośledzonych czy niepełnosprawnych psychicznie. Jak wykazują badania, chorzy wykazują taki sam bądź nawet wyższy iloraz inteligencji.

Leczenie zespołu jelita drażliwego u dzieci przebiega w sposób podobny jak u osób dorosłych. Najczęściej objawy mają przebieg łagodny, dzięki czemu dolegliwości nie zaburzają codziennego rytmu aktywności dziecka. Jeśli stają się uciążliwe zaleca się wprowadzenie specjalnej diety eliminującej produkty wywołujące niepożądane objawy oraz podanie leków rozkurczowych, przeciwbiegunkowych w przypadku występowania biegunki bądź przeczyszczających jeśli występują zaparcia. O zastosowaniu jakichkolwiek leków powinien decydować lekarz.

 

 

ARTYKUŁYANEMIA

To potoczna nazwa niedokrwistości, czyli zbyt małej ilości hemoglobiny w erytrocytach...


OKULISTYKA

To nauka zajmująca się poznawaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób związanych ze wzrokiem.


ALERGIA NA KURZ

Kurz pod względem zdrowia nie jest zapewne odzwierciedleniem przyjaciela człowieka...


agresja.objawy.org.pl

Czasem słyszy się, że jakaś osoba jest bardzo agresywna

FORUM - OSTATNIO PRZEGLĄDANIE

Rehabilitacja

Rehabilitacja, bądź inaczej fizjoterapia koncentruje się na przywróceniu chorej osobie funkcjonalności organizmu...

Afazja

Chciałam zapytać czy terapię osób z afazją - po udarach, urazach czaszki w wypadkach itp. może prowadzić logopeda czy jest to zajęcie dla neurologopedy. Nie pytam o umiejętności,ale o wymagane...

Leczenie. Rak

Rak może wywoływać zespół objawów, którym nie poświęcamy początkowo większej uwagi