Zamknij X
Objawy -

Objawy

objawy.org.pl

Tytuł:  Jak leczyć paradontozę ?
Autor:  monika
17.2.2011, 10:40
Ostatnio jak mąż był u stomatologa został poinformowany, że ma paradontozę. Co to jest za choroba i czy można ja wyleczyć ? Mąż to młody mężczyzna czy choroba wiąże się z szybka utratą uzębienia, bo tak wyczytałam w Internecie? Jak ją leczyć? Czy oprócz dbania o higienę jamy ustanej można zrobić coś więcej?? Ma ktoś może podobny problem ? Pomocy!

Autor:  slawek
17.2.2011, 15:32
Witam Paradontoza jest to zapalenie przyzębia, a jego skutkiem może być utarta a zębów. Wywoływana jest przez bakterie, które rozmnażają się w jamie ustnej z powodu nieprawidłowej higieny. Zdarza się, że paradontozę wywołują: awitaminoza, cukrzyca, osłabienie tkanki łącznej, czynniki genetyczne. Na początku dziąsła robią się czerwone, obrzmiałe, bolesne, mogą krwawić. Pojawia się nieprzyjemny zapach z ust i odsłonięciu ulęgają szyjki zębowe. Następnie zęby zaczynają się chwiać, na samym końcu zaś wypadają. W zależności od stadium choroby stosuje się różne leczenie : antybiotyk maści na dziąsła szynowanie, czyli usztywnianie zębów konieczne jest regularne kontrolowanie stanu uzębienia u stomatologa i dbać o higienę jamy ustnej a ryzyko paradontozy będzie minimalne!

Autor:  misiek
18.2.2011, 09:31
Przyznam się szczerze, że ja do końca nie wiem, w jaki sposób można leczyć paradontozę. Znam tylko sposób jak używanie specjalnych past, czy płynów do płukania jamy ustnej. Więcej na pewno wytłumaczy stomatolog

Autor:  luiza
18.2.2011, 14:17
pamiętam jak mój tata miał paradontozę czekając na wizytę u lekarza połykał Pyralginę żeby go nie bolało i pomagało a po wizycie musiał zacząć używać specjalnych płynów i past do zębów i chyba coś jeszcze lekarz mu przepisał ale teraz nie pamiętam co to było dokładnie wiem ze to załagodziło i jak na razie ma swoje zęby

Autor:  wojtek
21.2.2011, 08:48
na pewno czeka Twojego męża dłuższe leczenie ale jest szansa, że zęby mu zostaną pozdrawiam

Autor:  monika
21.2.2011, 13:44
dziękuję wszystkim za pomoc teraz mąż zaczyna leczenie zobaczymy jak będzie

Autor:  
22.2.2011, 10:10
jak leczyć mam zaszynowane

Autor:  lila
30.9.2011, 21:26
leczę paradontozę już 31 lat- dotąd mialam 30 zebów, 5 lat temu wykonano szynowania górnego łuku - co ustabilizowalo chwiejącą się 1 lewą. Po 5 latach - nastąpił zanik kości, taki, że 1 ki- były w kości na styk, w 2ki na 1/3 korzenia./ Dwa tyg. usunięto szynę i zęby- usztywninie zębów likwiduje mikroruchy zebów, zmniejsza ukrwienie- więc może to szynowanie zespołu zębów nie jest met. właściwą? Badania powinne iśc w kierunku likwidacji przyczyny - szynowanie to taki półmost- w innych miejscach zmiany paradontalne zatrzymano- dlatego domniemam, że met. szynowania to rozwiązanie prowadzące do zmian w kościach.

Autor:  izolda
16.4.2012, 15:57
mam dopiero 18 lat a juz mam objawy paradontozy jak moge sie pozbyc bólu???

Autor:  izolda
16.4.2012, 16:01
pomuzcie mi jak moge zapobiec temu cholernemu bólowai zadne mascie i pasty nie pomagaja a wrecz odwrotnie jest o wiele gorzej co mam robic jakie leki pomoga

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest mniejsze: kałuża czy morze?

Pozostałe tematy: