Objawy -

Objawy

objawy.org.pl
Co zrobić jeśli proszek do prania uczula

Objawy uczulenia na proszek do prania

Jednymi z pierwszych objawów uczulenia na proszek do prania są miejscowe zmiany skórne, np. wysypka, objawy pokrzywkowe lub zaczerwieniania. Skóra, szczególnie na łokciach i kolanach, jest skłonna do przesuszeń, szorstka i wrażliwa na wszelkiego typu otarcia i uszkodzenia. Uczulenie na proszek do prania może mieć też objawy wewnętrzne, takie jak: rozdrażnienie, zaburzenia snu lub chrapanie.

Zapobieganie uczuleniu na proszek do prania

Osoby uczulone na proszek do prania powinny zrezygnować ze środków, które zmiękczają tkaniny oraz z płynów do płukania. Uczulenia na proszek do prania można łatwo się pozbyć zmieniając środek piorący na inny, np. na kapsułki do prania. Jednym z producentów kapsułek piorących jest Persil. Oferta firmy dostępna jest w drogerii internetowej superkoszyk.pl. Zaletą kapsułek jest maksymalnie ograniczony kontakt z zamkniętym w rozpuszczalnej foliowej warstwie detergentem. W sprzedaży dostępne są także proszki hipoalergiczne, które z reguły nie powodują uczulenia. Innym wyjściem jest dwukrotne płukanie ubrań, które usuwa z odzieży pozostałości po proszku do prania.

co zrobić jeśli proszek do prania uczulaCzy wiesz, że…?

Najczęściej uczulamy się na zawarte w proszku do prania środki zapachowe i konserwujące. Często wybierając proszek do prania kierujemy się jego wyglądem, pięknym zapachem i estetycznym opakowaniem. Niestety, właśnie takie produkty są zwykle przyczyną reakcji alergicznych. Dokładne czytanie etykiet może nas ustrzec przed zakupem niewłaściwego i niebezpiecznego środka piorącego. Zwracajmy uwagę na to, aby na produkcie znajdowała się informacja, mówiąca, że proszek nie zawiera konserwantów ani środków zapachowych. Warto też sięgać po produkty przeznaczone dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Zasady właściwego prania

Do prania używajmy detergentów, które mają małą zawartość fosforanów – oznaczone są napisem „low phosphate”, „phosphate free” lub „nie zawiera fosforanów”. Pierzmy w wysokich temperaturach. Unikajmy zakupu ubrań, wymagających prania chemicznego. Używajmy takiej ilości proszku do prania, jaka zalecana jest przez producenta. Wsypanie większej ilości detergentu nie wpływa na poprawę jakości prania, a powoduje zaleganie drobin proszku na odzieży.

Zobacz także: Gdzie kupować kosmetyki hipoalergiczne


Pozostałe tematy: